Fabrika

You are here:

Üretim tesisleri yaklaşık 18.000 m2 lik bir alan üzerine kurulmuştur.

1970 senesinde Ofis Makinaları Ticareti için kurulan firmamız 1972 yılında Türkiye distribütörlüğünü aldığı fotokopi makinelerinin ithalatına başladı. 1978 yılından sonra imalat faaliyetlerine yönelen Omak Makina Sanayi, 1982 senesinde şirketleşmek sureti ile kurumsal bir yapıya büründü.

Firmamız, 1986 yılında Ankara Haymana Yolu 45. kilometredeki bulunan kendi üretim tesislerini hizmete açmıştır. Bu tesislerde üretimin yanı sıra Yönetim, depolama, AR&GE ve Kalite Kontrol birimleride bulunmaktadır. Firmanın Muhasebe ve Dış Ticaret birimi ise Ankara Kocatepe ’de bulunan Merkez Büro içerisinde yer almaktadır. 

1989 yılından itibaren firmamız, tamamen kendi tasarımı ve üretimi olan özel makineler sayesinde Türkiye’ de ilk defa olarak “dikişsiz” Elektrikli Alt Battaniye üretimine başlamıştır. İleriki yıllarda yapılan yatırımlar neticesinde firmamız gerek kapasite gerekse de ürün çeşitliği açısından büyümüştür. Elektrikli battaniyenin yanı sıra boyun, bel, karın ve diz ısıtıcısı, elektrikli minder, oto minderi, elektrikli bot ve pille çalışan ayakkabı taban ısıtıcısı şeklinde dijital sıcaklık kontrolüne sahip lokal ısıtıcıların imalatına başlanmıştır.

Firmamızın, diğer bir üretim kolu ise endüstriyel ısıtıcı ve sıcaklık kontrol sistemleridir. Omak Makine Sanayi bugün; elektrikli battaniye, endüstriyel ısıtıcı ve sıcaklık kontrol sistemleri konusunda, kalite, kapasite, üretim ve ARGE laboratuarındaki cihaz teknolojileri göz önüne alındığında Ortadoğu ve Balkanların yanı sıra birçok Avrupa ülkesinin en büyük üreticisi durumuna gelmiş olup savunma sanayinden otomotiv endüstrisine gıda ve kimya sektöründen ağır sanayiye kadar çok geniş bir yelpazede yer alan müşteri portföyüne akıllı sıcaklık kontrollü yerden ısıtma sistemleri, film ısıtıcıları, endüstriyel tip patentli varil – IBC tank ısıtıcıları, ısı bantları, oluk ısıtıcıları, mazot filtresi ısıtıcıları, sera ısıtıcıları, arı kovanı ısıtıcıları, haberleşme ve data transferinde kullanılan uydu anten ısıtıcıları vb. farklı ihtiyaçlara yönelik özel esnek ısıtıcı çözümleri ve sıcaklık kontrol sistemleri sunmaktadır.

Yarı mamul imalatı yapabilmek için kurulmuş olan plastik enjeksiyon tesisimizde yarı mamullerin yanı sıra tasarımı kendimize ait olan kristal, plastik elbise askıları, çocuk kristal elbise askısı, mandal, tabure, kilitli saklama kapları gibi mamul üretimi de hız kazanmıştır.

Ev tekstili konusunda yaptığımız girişimler ev tekstili bölümümüzde üretime katılan ürünler arasında ise Polar Battaniye; Yanmaz Ütü Masası Kılıfı, Klozet Takımı, Polyester Banyo Perdeleri, Duck Bezi Mutfak Seti, Duck Bezi Masa Örtüsü, Kırlent, Silikon Yastık vb. sayılabilir.

Yoğun üretim faaliyetlerinin yanında, ithalat açısından da kalite ve istikrarı yakalayan firmamız, yurt dışından ahşap elbise askıları, şeffaf raf örtüleri, kaydırmaz tabanlı raf örtüleri, yapışkanlı dekoratif folyolar, farklı türlerde halı kaydırmaz matlar, organik sisal banyo bakım ürünleri, küvetiçi paspaslar ve şekilli yolluklar, cam kesme panoları, değişik gramajlarda paslanmaz mikrofiber temizlik bezleri,silikon mandal, pil ve  tasarruflu ampul, LED aydınlatma ürünleri ithal etmektedir.

Firmamız; Ev Tekstili, Banyo Aksesuarları, Banyo Tekstili ve Nalburiye Gruplarındaki ürünlerinde tescilli markası olan Greenleaves ve DecoBella, tasarruflu Ampul ve LED aydınlatma grubundaki ürünlerde Omlight markasını ve endüstriyel ısıtıcı, sıcaklık kontrol sistemlerinde OMAK markasını kullanmaktadır.

İhracata yönelik yatırım ve çalışmalarımız ile birlikte son yıllarda gittikçe artan ihracat işlemlerimiz sonucu başta Yunanistan ve Almanya olmak üzere Fas, Mısır, Sırbistan, Rusya, Azerbaycan, Bulgaristan ve İsrail müşterilerimiz arasına katılmıştır.

Sürekli artan ürün gamı, kalitesi ve uygun fiyatları ile Omak Makine San. Tic. Ve Ltd. Şti, bugün Türkiye’ de bulunan zincir marketlerin en büyük tedarikçilerinden biri konumuna gelmiştir. Kendi  markalarımızla Yapı, Hiper ve Discount marketlere yaptığımız satışların yanı sıra, A101 – Carrefour – Tesco ve Koçtaş gibi birçok ulusal zincire öz markalarında üretim ve ithalat yapmaktayız.

Hizmet ve ürün kalitesi açısından sürekli daha iyiyi hedefleyen yönetim anlayışımız; imalat, ihracat ve ithalat konularında istikrarlı bir büyümeyi amaçlayan vizyonumuz ve misyonumuz ile Omak Ev Gereçleri ve Isıtma Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti., önümüzdeki yıllarda da perakende sektöründe adını söz ettirecektir. 46 yıldan fazla bir dönemi kapsatan deneyimimiz, rekabetçi yapımız ve sonuç odaklı çalışma ilişkilerimiz sonucu müşterilerimize, çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize verdiğimiz değer ve sunduğumuz güven, geleceğimize yaptığımız en büyük yatırım olarak kalmaya devam edecektir.