Rüzgar Türbini Kanat Tamirinde Kürleme Battaniyesi

Rüzgar Türbini Kanatlarında Kompozit Kürleme Battaniyesi Nasıl ve Neden Kullanılır?

Rüzgâr türbini kanatlarında üretim aşamasından başlayarak, taşıma, montaj gibi ya da yıldırım çarpması veya dış ortamda çalışmalarından dolayı pek çok aşamada hasarlar meydana gelmektedir.

Bu hasarlar, konusunda uzman ekipler tarafından rüzgar türbini yerinde tamir edilebilmektedir. Bu tamirler için epoksi reçineler kullanılmakta ve epoksi reçineler doğru sıcaklıklarda kürlenmediğinde dayanıklılık sağlanmaz.

Omak Isıtma Sistemleri olarak, kanat tamiri esnasında kullanılan kimyasalların / Epoksi reçinelerin daha hızlı ve doğru şekilde kürlenmesi için kompozit kürleme battaniyesi üretmekteyiz.

Rüzgar türbinlerinin kanat formuna uygun şekilde üretilen, %100 homojenlik sağlayan kompozit kürleme battaniyesi aynı zamanda kolay ısınabilmesi için çift kat dâhili yalıtımla üretilmektedir.

Kullanıcının istediği boyut ve özelliklerde üretilen rüzgar kanat tamiri battaniyesi yine firmamızca geliştirilmiş sıcaklık kontrol cihazımızla kontrol edilmektedir.

Sıcaklığın dijital olarak kontrol edildiği kompozit kürleme battaniyesi türbin kanadının kesitinin değişmesinden dolayı oluşacak sıcaklık farklarında, herhangi bir olumsuzluk oluşmaması için ayrıca üst sıcaklık limit sensörü, isteğe göre yavaş ısınması durumu içinde rampalı çalışma modu bulunmaktadır.

Hafif ve taşınabilir ısıtıcılarımız yüksek verimliliği sayesinde türbin kanat tamiri yapılırken bölgedeki elektrik ihtiyacını en düşük seviyelerde tutmayı hedefler.

Kompozit Kürleme Battaniyesi

Kompozit Kürleme Rüzgar Türbin Kanat Tamiri
Kompozit Kürleme Battaniyesi
Kanat Tamirinde Kompozit Kürleme Battaniyesi
Share this post:
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp